Ultra Kamieńsk już w ten weekend

Ultra Kamieńsk już w ten weekend Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W dniach 31 lipca – 1 sierpnia Góra Kamieńsk stanie się areną zmagań zawodników startujących w 7. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km. Nowością będzie wyścig MTB, którego uczestnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 50 km.

Górska Dyszka

W sobotę 31 lipca odbędzie się druga odsłona Górskiej Dyszki. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 10 km na najwyższej górze w centralnej Polsce. To również dobry sprawdzian formy przed kolejnymi startami. Suma przewyższeń na 10 km wynosi +/- 410 m. W ubiegłym roku dystans ten cieszył się dużym zainteresowaniem biegaczy. Start zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńska

W niedzielę 1 sierpnia na trasę wyruszą zawodnicy na dwóch najdłuższych dystansach, gdzie suma przewyższeń wynosi odpowiednio dla 25 km +/- 700 m i dla 50 km +/-1300 m. Zaraz po starcie do pokonania będzie podbieg pod stok narciarski, który co roku jest jednym z najbardziej widowiskowych odcinków na trasie. 

MTB Kamieńsk

Po raz pierwszy w ramach Ultra Kamieńsk do rywalizacji przystąpią miłośnicy rowerów górskich. Do pokonania będzie trasa licząca ok. 50 km z sumą przewyższeń +/- 900 m. Start w MTB Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskich trasach w centrum Polski. Na trasie nie zabraknie podjazdów, zjazdów, będą odcinki piaszczyste, ale również asfaltowe i szutrowe. 

Organizatorem 7. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Impreza odbywa się przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Starostwa Powiatu Radomszczańskiego oraz Gminy Kamieńsk. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl.

(info: Stowarzyszenie Bądź Aktywny)

Więcej o:
powiat radomszczański góra kamieńsk ultra kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE