Ulica Spacerowa gładka, jak stół!

Dziś, 16 grudnia oficjalnie oddana została do użytku ulica Spacerowa w Radomsku. Nowa nawierzchnia została położona na prawie kilometrowym odcinku drogi.

Przebudowa ulicy Spacerowej od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do oczyszczalni ścieków kosztowała 8,5 mln zł. Z czego 3 mln zł miasto uzyskało dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pas drogowy został poszerzony poprzez nabycie gruntów za 1,5 mln zł. Cała inwestycja kosztowała 10 mln zł.

Na przebudowanej ulicy znalazły się nowe chodniki wraz ze zjazdami, po drugiej stronie jezdni ciągnie się asfaltowa ścieżka rowerowa. Zamontowano nowe oświetlenie. Są również aktywne przejścia dla pieszych, zasilane przez fotowoltaikę.

Nawierzchnia jezdni jest mineralno-bitumiczna, pobocza wykonano z kruszywa łamanego. Ta droga była bez odwodnienia, dlatego też wybudowany został kolektor deszczowy z dwoma odejściami do rzeki Radomki.

- Jest to największa inwestycja drogowa, którą w tym roku w Radomsku oddajemy. Przebudowaliśmy cały pas drogowy o długość prawie jednego kilometra. Powstała tutaj nowa infrastruktura, chodniki, ścieżki rowerowe, aktywne przejścia dla pieszych. Jest też nowe oświetlenie. Ta ulica do tej pory była bardzo wąska i bardzo zdegradowana. A ponieważ jest ona ważna z punktu widzenia komunikacyjnego miasta, bo prowadzi do schroniska dla zwierząt i do oczyszczalni ścieków, dlatego chcieliśmy, aby na ulicy przeprowadzić pełną przebudowę. Także mam nadzieję, że mieszkańcy tej ulicy są zadowoleni
- mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Więcej o:
ulica spacerowa radomsko przebudowa ulicy w radomsku ul. spacerowa radomsko nowa ulica spacerowa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE