Ulica Parkowa w Radomsku do remontu… w 2024 roku, o ile uda się pozyskać fundusze

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

We wtorek, 31 maja na ulicy Parkowej doszło do spotkania prezydenta Jarosława Ferenca z mieszkańcami tej ulicy. Obecni byli także radni miejscy z Koalicji Obywatelskiej – to spotkanie było pokłosiem wizyty mieszkańców ulicy Parkowej na jednym z dyżurów działaczy KO – jakie organizowane są cyklicznie w ich siedzibie.

Mieszkańcy ul. Parkowej postulują o zabezpieczenie w budżecie miasta pieniędzy na remont ulicy przy której mieszkają wraz z wykonaniem chodnika. Według nich stan drogi pozostawia wiele do życzenie już od kilku lat.

- Nasza ulica jest pomijana kiedy mowa remontach. Inne ulice się wykonuje, kładzie piękne dywaniki asfaltu a u nas nic – mówił jeden z mieszkańców.

Podczas spotkania mieszkańcy otrzymali obietnicę remontu drogi, jednak nie byli z niej zadowoleni. Prezydent Jarosław Ferenc zapowiedział, że jeśli wszystko by poszło zgodnie z planami i uda się pozyskać na ten cel fundusze, to ulica zostanie wyremontowana najwcześniej w 2024 roku.

- Ta ulica oczywiście wymaga naprawy ale w mieście mamy jeszcze dużo gorszych dróg o większym natężeniu ruchu. My chcemy tę ulicę zaprojektować wraz z ulicą Wieniawskiego i dojazdem do ulicy Sanickiej. W tym lub przyszłym roku zlecimy projekt. Przygotowanie projektu może trwać około roku, dopiero po tym będziemy mogli szukać środków na tę ulicę – mówił Jarosław Ferenc.

Mieszkańcy zbierali podpisy pod postulatem do prezydenta. W ich imieniu złoży go radny Rafał Dębski.

Treść postulatu:

W imieniu mieszkańców, ul. Parkowej postuluję o zabezpieczenie środków w budżecie Miasta Radomska na remont w/w drogi wraz z chodnikiem. Stan drogi pozostawia wiele do życzenie już od kilku lat natomiast Prezydent Miasta składa deklaracje remontu ulicy Parkowej których potem nie realizuje. Po zorganizowaniu przez służby Prezydenta w 2021 roku objazdów, podczas przebudowy skrzyżowania i instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Narutowicza z ulicą Kraszewskiego - ulica Parkowa przejęła w znacznym stopniu lokalny ruch a to doprowadziło do zupełnej degradacji drogi. zorganizowanej w 2021 roku remont drogi pozostaje pod znakiem zapytania a mieszkańcy Do dnia dzisiejszego pomimo złożonych deklaracji na nadzwyczajnej sesji mają dość takiego traktowanie ze strony Prezydenta Miasta Radomska.

Więcej o:
ulica parkowa parkowa radomsko remont remont parkowa jarosław ferenc rafał dębski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE