Ulica Krasickiego w Radomsku czeka na remont i dotację

Ulica Krasickiego w Radomsku czeka na remont i dotację Fot. Google Street View

Ponad 3 miliony złotych kosztować ma przebudowa newralgicznego odcinka ul. Krasickiego w Radomsku w rejonie skrzyżowania z ul. Kościuszki i Sierakowskiego. Powiat Radomszczański wystąpił o dofinansowanie tej inwestycji w ramach środków przyznawanych z rządowego Programu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych).

Ulica Krasickiego jest jedną z najważniejszych arterii Radomska. Z powodu wielkiego natężenia ruchu nawierzchnia drogi uległa zniszczeniu, powstały tam liczne nierówności poprzeczne i podłużne, oraz wiele zapadlisk przy studzienkach kanalizacyjnych. Częste doraźne łatanie dziur nie rozwiązuje problemu. Modernizacji wymaga także chodnik (zniszczone płyty betonowe) oraz zatoka autobusowa, a przede wszystkim – samo skrzyżowanie ulic Kościuszki, Sierakowskiego i Krasickiego.

Zgodnie z projektem ma tam powstać niewielkie rondo, które usprawni w tym miejscu ruch.

Powiat posiada już kompletną dokumentację techniczną oraz nową organizację ruchu tego odcinka DP 3947E. Koszt prac na ponad 300-metrowym odcinku drogi wstępnie skalkulowano na 3 150 457 zł.

- Przebudowa ulicy Krasickiego, która stanowi połączenie północno – zachodnich rejonów powiatu, czyli głównie gmin Lgota Wielka i Dobryszyce z centrum Radomska to kontynuacja prac przeprowadzonych na tej ulicy w latach poprzednich. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu i komfort jazdy nie tylko zmotoryzowanym, ale także pieszym uczestnikom ruchu. Poprawi także mieszkańcom dostęp do licznych zakładów pracy, w tym także tych zlokalizowanych na terenie strefy przemysłowej – mówi starosta Beata Pokora.

Wykonanie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2022 roku. Jej powodzenie zależy w dużej mierze od uzyskania rządowego dofinansowania, budżet Powiatu sam nie udźwignie bowiem aż tak kosztownej inwestycji.

Więcej o:
radomsko ulica krasickiego skrzyżowanie przebudowa inwestycja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE