Ulica Brzeźnicka w Radomsku będzie w zarządzie miasta?

Ulica Brzeźnicka w Radomsku będzie w zarządzie miasta? Fot. Google Street View

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce otrzymać od miasta ul. Łódzką, Unii Europejskiej i odcinek zachodniej obwodnicy miasta. W zamian zamierza przekazać zarządzaną przez siebie ul. Brzeźnicką. Prośba związana jest z budową węzła Radomsko w ciągu autostrady A1 oraz zmianą układu komunikacyjnego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad proponuje zmianę dotychczasowego przebiegu DK 42 z ulicy Brzeźnickiej (od skrzyżowania z ulica Łódzką do skrzyżowania z obwodnicą miejską) na ulice: Łódzką, Unii Europejskiej i odcinek miejskiej obwodnicy.

Miasto takiej zamianie nie mówi „nie”. Ale stawia warunek.

- Chcemy być traktowani na partnerskich zasadach. Drogi, które GDDKiA chce od nas otrzymać są w bardzo dobrym stanie. Wydaliśmy na nie ogromne środki. Jeśli natomiast chodzi o ulicę Brzeźnicką, to sami państwo wiecie, w jakim stanie technicznym jest. Jeśli ma dojść do transakcji, to tylko pod warunkiem, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekaże nam środki na remont ulicy Brzeźnickiej. Jeśli tak się nie stanie, na zamianę się nie zgodzimy – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

- Bardzo się cieszę, że wreszcie jest szansa, żeby zadbać o ulicę Brzeźnicką. Obecnie nie jest ona wizytówką miasta. Najwyższy czas, żeby tą ulicą się zająć. Mam nadzieję, że generalna dyrekcja przekaże pieniądze na remont tej drogi – podkreśla radna Jadwiga Łysik.

Prezydent Radomska poinformował, że miasto jest na etapie zawarcia ugody z GDDKiA w kwestii budowy ronda przy ul. Targowej.

- Prawdopodobnie jeszcze w tym roku otrzymamy za tę inwestycję 1 mln 700 tys. złotych. Lepiej iść na ugodę i pieniądze zainwestować w rozwój miasta, niż latami sądzić się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – tłumaczy Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko ulica brzeźnicka gddkia zamiana autostrada a1
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE