Ul. Kościowa w Radomsku oficjalnie oddana do użytku

Fot. Wojciech Bojdo

Zakończyła się przebudowa ul. Kościowa w Radomsku. W środę, 12 października 2022 r. droga została oficjalnie oddana do użytku.

Przebudowa ponadkilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa w Radomsku to jedna z największych inwestycji, realizowanych w ostatnich latach przez radomszczańskie starostwo. W oficjalnym oddaniu drogi do użytku uczestniczyły władze miasta i powiatu, a także przedstawiciele wykonawcy. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Radomszczańskiego, Edyta Sapis-Drozdek odczytała list od poseł Anny Milczanowskiej.

Starosta Beata Pokora podkreśla, że modernizacja ulicy Kościowa była bardzo trudną do realizacji inwestycją.

- Inwestycja spotykała się z samymi problemami. Były to nie tylko problemy techniczne i prace, które były niemożliwe do przewidzenia podczas wykonywania projektu, ale także sytuacja ogólnoświatowa, czyli wojna, kryzys gospodarczy, szalejąca inflacja i utrudniony dostęp do materiałów oraz siły roboczej. Dzięki fachowcom, zarówno z Wydziału Zarządzania Drogami, jak również z firmy realizującej zadanie, wszystkie problemy udało się przezwyciężyć – mówi Beata Pokora, starosta powiatu radomszczańskiego.

Inwestycja objęła swoim zakresem nie tylko wymianę istniejących elementów pasa drogowego związanych z ruchem (jezdnia, chodniki, zatoki autobusowe), ale również część infrastruktury podziemnej. Zmodernizowana została stara sieć wodociągowa, a kanalizacja sanitarna została uszczelniona. Wykonana została również energetyczna linia kablowa dla potrzeb nowego oświetlenia ulicy.

Całkowity koszt zadania to ponad 5,4 mln złotych. Ponad 3,2 mln zł pochodziły z Rządowego Funduszu Dróg, 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 311 tys. złotych to pomoc finansowa udzielona przez Miasto Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica kościowa otwarcie drogi inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE