UKS „Zapaśnik” z kolejnym medalem Mistrzostw Polski

UKS „Zapaśnik” z kolejnym medalem Mistrzostw Polski Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W dniach 12-14 maja 2023 r. w Gomulinie odbyły się bardzo mocno obsadzone Mistrzostwa Polski U-15. Na gomulińskich matach rywalizowali zawodnicy z roczników 2010, 2009 oraz 2008 z aż 42 klubów z całej Polski.

Tym bardziej warte odnotowania jest wysokie XII miejsce w klasyfikacji klubowej reprezentacji UKS „Zapaśnik”. Najmłodszy z radomszczańskich klubów zapaśniczych wypadł najlepiej ze wszystkich zespołów z województwa łódzkiego. 

Z brązowym medalem z Mistrzostw Polski do Radomska wraca Szymon Młynarczyk, który startował w najniższej kategorii wagowej do 38 kg. Podczas walki o brąz Szymon zwyciężył na punkty z zawodnikiem z krakowskiej Biezanowianki. W drodze po krążek zawodnik radomszczańskiego UKS uległ tylko zawodnikowi ukraińskiego pochodzenia, reprezentującemu Sokół Lublin. Pozostałe walki radomszczanin kończył zwycięstwami.

Pozostali zawodnicy „Zapaśnika” także zaprezentowali się z dobrej strony, pokazując wolę walki. Uplasowali się na czołowych pozycjach w swoich kategoriach wagowych. 

- Kolejne udane zawody w wykonaniu naszych zawodników przechodzą do historii. To szczęśliwy weekend dla naszych zawodników podczas którego zbierają premię za solidną pracę treningową. W tym sezonie pisze się piękna historia naszego klubu, ponieważ właśnie dokładamy kolejny medal z Mistrzostw Polski. Tym razem brązowy Szymona, któremu bardzo gratuluję. Pozostali chłopcy także dali z siebie wszystko, co bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Bardzo cieszy wynik drużynowy. To potwierdzenie realizacji założeń treningowych. Brawa dla zawodników, rodziców i trenerów oraz podziękowania dla życzliwych osób, które udzielają nam wsparcia organizacyjnego oraz finansowego - mówi wiceprezes ds. Sportu Mirosław Szyler.

Indywidualne wyniki zawodników:

Szymon Młynarczyk - III miejsce kat. 38 kg
Wiktor Kotlicki - XIV miejsce kat. 57 kg
Fabian Marouf - VII miejsce kat. 75 kg
Jakub Wiaderek - X miejsce kat. 75 kg
Jakub Molenda - VII miejsce kat. 85 kg

Opiekę nad reprezentacją podczas Mistrzostw sprawował trener Konrad Terka.

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik radomsko mistrzostwa polski medal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE