UKS „Zapaśnik” Radomsko w Pucharze Polski Kadetów

UKS „Zapaśnik” Radomsko w Pucharze Polski Kadetów Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Weekend 25-27 marca ekipa UKS „Zapaśnik” Radomsko spędziła w Kostrzyniu nad Odrą. Zgodnie z wcześniejszymi planami zawodnicy startowali w II Pucharze Polski Kadetów, który był drugą eliminacją do Mistrzostw Polski kadetów czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

- Zawody miały wysoki poziom. Na kostrzyńskich matach do walk o prawo startu w Mistrzostwach Polski stanęło 198 zawodników z 49 klubów z calej Polski. Na zawodach, do których przygotowaliśmy się od dłuższego czasu nasz klub reprezentowało czterech zawodników. Prawa do startu w kat. wagowej 80kg ze względu na stan zdrowia nie uzyskał nasz zawodnik, na którego start bardzo liczyliśmy ze względu na duże szanse na dobry rezultat i kwalifikacje do Mistrzostw Polski - mówi opiekun grupy na zawodach, Konrad Terka.

- Po ambitnych walkach bardzo prawdopodobne są dwie kwalifikacje dla naszych zawodników, w kategoriach wagowych 55 kg oraz 60 kg. Czekamy na oficjalne statystyki punktowe z dwóch turniejów kwalifikacyjnych. Byłby to dla nas bardzo szczęśliwy scenariusz ze wzgledu na krótki staż treningowy zawodników - tłumaczy wiceprezes ds. Sportowych Mirosław Szyler.

Na wyróżnienie w weekendowych zawodach zasługuje startujący w kat. 55kg Oskar Kopeć, który zajął XI miejsce po ambitnych walkach, w których musiał uznać wyższość m.in. zwycięzcy całej kategorii wagowej. 

Indywidualne wyniki zawodników UKS:

Oskar Kopeć - XI miejsce kat. 55 kg

Jakub Kinas - XXV miejsce kat. 60 kg

Jakub Rozpara - XXIII miejsce kat. 65 kg

Dawid Żuwalski - XIX miejsce kat. 92 kg

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik puchar polski kadetów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE