UKS „Zapaśnik” Radomsko na pierwszych zawodach

UKS „Zapaśnik” Radomsko na pierwszych zawodach

Zawodnicy z klubu „Zapaśnik” Radomsko, wzięli udział w I Mistrzostwach Województwa Młodzików w Zgierzu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę 7 marca.

UKS „Zapaśnik” Radomsko to nowy klub sportowy na sportowej mapie Radomska.

- Mamy ambicję, aby nasi wychowankowie na stałe wpisali się w chlubną historię sportu radomszczańskiego, a szczególnie w bogatą, z dużymi sukcesami historię zapasów – mówią w klubie.

Początek działalności klubu przypadł na bardzo trudny okres pandemii, ale biorąc pod uwagę zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na aktywność fizyczną oraz potrzebę dbania o zdrowie w klubie nie postanowiono nie czekać z rozpoczęciem działalności na lepsze czasy, lecz przystąpić do organizacji.

Pierwsze efekty treningów już są. W miniony weekend zawodnicy wybrali się na pierwszy, debiutancki turniej I Mistrzostwa Województwa Młodzików, które odbywały się w Zgierzu.

Podczas tego historycznego startu nasz klub reprezentowało czterech młodzików: Oskar Włodarczyk kat. 48 kg, Oskar Kopeć kat. 52 kg, Jakub Wiaderek kat. 68 kg oraz Dawid Żuwalski kat. 85 kg. 

- Nasz udział w turnieju miał być dla młodych podopiecznych zapoznaniem z atmosferą turnieju i przetarciem w sportowej rywalizacji. Tym bardziej cieszą dobre wyniki reprezentantów. To potwierdza, że obrany w szkoleniu kierunek może dać efekty oraz że zawodnicy mają predyspozycje by osiągać w przyszłości dobre rezultaty – podkreślają w klubie.

Z dobrej strony pokazał się Oskar Kopeć, któremu na ten moment brakuje jeszcze wypracowanych elementów technicznych, lecz ma ogromne predyspozycje, aby zaistnieć w swojej kategorii wagowej. Ostatecznie zajął 5. miejsce, przegrywając na punkty, walkę o brązowy medal z zawodnikiem z Pabianic. 

Historyczny medal dla UKS „Zapaśnik” zdobył Dawid Żuwalski, który wrócił po przerwie do treningów. Jak widać z dobrym skutkiem, przywożąc brązowy krążek ze Zgierza. 

W klubie wierzą, że już wkrótce po pokonaniu przeszkód organizacyjnych, z którymi borykają się na początku swojej działalności będą chlubą Radomska, a młodzież będzie czerpała satysfakcję i zdrowie z sportowego wysiłku. 

Trenerem chłopców, którzy wybrali się do Zgierza jest Konrad Terka, który ma za sobą pracę z młodzieżą w miejscowym klubie ZKS, a obecnie zaangażował się w budowę od podstaw nowego na radomszczańskiej, zapaśniczej macie, teamu.   

Więcej o:
uks zapaśnik zapaśnik zapasy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE