UKS Zapaśnik Radomsko na Memoriale Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego

UKS Zapaśnik Radomsko na Memoriale Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W sobotę 9 października w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce debiutująca w zapaśniczym kalendarzu impreza - Memoriał G. Ludwiga i H. Grabowieckiego, upamiętniająca dwóch wspaniałych piotrkowskich szkoleniowców. Zaprezentował się w niej zawodnik UKS „Zapaśnik” Radomsko.

Klub UKS „Zapaśnik" Radomsko reprezentował Dawid Stefaniak w kategorii wagowej do 60 kg.

Początek turnieju nie okazał się zbyt szczęśliwy dla Dawida. Po dobrej walce przegrał na punkty 8:3 z zawodnikiem KS Wschód Białystok - Arbi Magomedov'em. 

W drugim pojedynku Dawid otrzymał szansę zrewanżowania się za porażkę zawodnikowi z Woli Krzysztoporskiej. Zawodnik UKS „Zapaśnik” pewnie wygrał z Mateuszem Haładajem przez przewagę techniczną i dzięki temu uzyskał prawo do walki o brązowy medal. W walce o brąz w Pucharze Polski niestety Dawid musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika, reprezentującego KS AZS Warszawa Inoyatov Rasuljon.

Sztab trenerski ocenił zawody jako udane, ze względu na możliwość zdobywania doświadczenia przez zawodnika UKS „Zapaśnik". To kolejne przetarcia i kontakt z różnymi strategiami walki oraz możliwość sprawdzenia się z bardzo wymagającymi zawodnikami, także zza wschodniej granicy. Dawid jako najmłodszy rocznik pokazał się z dobrej strony technicznej i „zostawił serce na macie”, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Na zdjęciu zawodnik Dawid Stefaniak z opiekunem Konradem Terką oraz Tadeuszem Michalikiem – brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

Więcej o:
radomsko zapasy radomsko uks zapaśnik radomsko zawody memoriał piotrków trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE