Ukryte skarby i zagadki podczas rajdu Biały Brzeg – Chałupy

Ukryte skarby i zagadki podczas rajdu Biały Brzeg – Chałupy

W piątek 21 października 2022 roku w jesiennej scenerii lasu przyległego do Stanicy ZHP w Białym Brzegu, na niebieskim szlaku rzeki Pilicy w kierunku miejscowości Chałupy oraz wysokiego brzegu Pilicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego, zorganizowana zostanie gra terenowa „Międzyszkolny rajd pieczonego ziemniaka”.

Jest to propozycja dla szkół ponadpodstawowych realizowana przez Powiat Radomszczański w ramach projektu ERA Travel. Udział w rajdzie wezmą pięcioosobowe drużyny z każdej szkoły z terenu powiatu radomszczańskiego pod opieką szkolnego opiekuna.

Gra „W poszukiwaniu pieczonego ziemniaka” wzorowana jest na harcerskich podchodach z elementami geocachingu. Zadaniem uczestników będzie zlokalizowanie 9 punktów kontrolnych zaznaczonych na tajemniczej mapie, w których czekać będą wyzwania i zagadki. Uczniowie zmierzą się między innymi z zadaniami z tematyki przyrodniczej, turystycznej, survivalowej czy pierwszej pomocy, a także sprawdzą swoje umiejętności z przysposobienia obronnego na przygotowanej specjalnej strzelnicy ASG.

Drużyny walczyć będą o nagrody dla swoich szkół w wysokości 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce) oraz 700 zł (III miejsce), a także nagrody indywidualne, których fundatorem jest Powiat Radomszczański.

Uczestnicy wydarzenia spotykają się o godz. 8.30 przez budynkiem Starostwa Powiatowego, skąd udadzą się do Stanicy ZHP w Białym Brzegu, aby o godz. 9.30 rozpocząć zmagania w dziewięciu konkurencjach.

Celem gry jest m.in. propagowanie wśród młodzieży walorów turystycznych powiatu radomszczańskiego, kształtowanie nawyków aktywności ruchowej na świeżym powietrzu – wędrówka, rekreacja, turystyka piesza oraz integracja międzyszkolna.

„Międzyszkolny rajd pieczonego ziemniaka” to interesująca propozycja dla szkół, podczas której uczniowie będą mogli wzbogacić i udoskonalić swoją wiedzę, ale też sprawdzić w praktyce swoje umiejętności. To także forma nauki współpracy, współzawodnictwa fair play i umiejętnego komunikowania się.

Podsumowanie „Międzyszkolnego rajdu pieczonego ziemniaka” i wręczenie nagród nastąpi na terenie Stanicy ZHP w Białym Brzegu o godz. 15.00 gdzie na wszystkich uczestników gry, czekać będą pieczone ziemniaki i kiełbaski z ogniska.

Więcej o:
rajd powiat radomszczański era travel biały brzeg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE