Ukraińska młodzież w Radomsku

Ukraińska młodzież w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe

To już trzecia wymiana młodzieży w ZSE-E w Radomsku, która umożliwia wzajemne poznawanie się młodych Polaków i Ukraińców. Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów odwiedziła ostatnio Starostwo powiatowe w Radomsku.

Radomszczańskie I LO i Elektryk odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkolno-Wychowawczego i z Liceum Ekonomiczno-Prawnego w Równem. Celem projektu było poznanie kultury i historii partnerów projektu, obalania stereotypów, kształtowanie dalszej pozytywnej współpracy pomiędzy partnerskimi szkołami. Nauczyciele mieli możliwość porównania i zapoznania się z systemem oświaty w Polsce oraz wymiany własnych doświadczeń zawodowych.

Projekt był realizowany dzięki wsparciu i współpracy ze starostwem Powiatowym w Radomsku.

Od minionej soboty do wtorku gośćmi Powiatu Radomszczańskiego są zaś przedstawiciele władz samorządowych Równego. Czteroosobowa delegacja z merem miasta Równe Wołodymyrem Chomko na czele, oprócz wizyty w Radomsku i okolicznych miejscowościach, ma w planach także zwiedzanie Częstochowy, Krakowa i Zakopanego. – Głównym celem spotkań jest wymiana kulturalna, prezentacja atrakcji turystycznych naszego powiatu oraz poznawanie jego tradycji – informuje wicestarosta Robert Zakrzewski. - Wiosną 2018 roku mija pięć lat od chwili nawiązania współpracy między samorządami Równego oraz Powiatu Radomszczańskiego.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
powiat powiat radomszczański wspólnota wymiana miasto partnerskie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE