Ukraińscy goście w Radomsku

Na wizytę do Radomska przyjechała 15 września dwuosobowa delegacja z partnerskiego miasta Wozniesiensk. W naszym mieście gościć będą do piątku.

Na wizytę do Radomska przyjechała 15 września dwuosobowa delegacja z partnerskiego miasta Wozniesiensk. W naszym mieście gościć będą do piątku.
fot. UM Radomsko
W skład delegacji wchodzą Burmistrz Wozniesienska Vitaliy Lukov i Zastępca Burmistrza Liubov Kotenko.

W programie wizyty dominują tematy związane z przygotowaniem i wdrażaniem strategii rozwoju miasta, rozwojem infrastruktury miejskiej, oświetleniem ulicznym, gospodarką mieszkalno-komunalną, gospodarką wodnokanalizacyjną i cieplną, bezpieczeństwem w mieście, a także budżetem miasta i podatkami. Goście z Ukrainy spotkają się z przedstawicielami Urzędu Miasta, Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Policji.

Szczegółowy program wizyty:

18 września
8.00 -15.00 zwiedzanie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej: przygotowanie i realizacja pro-jektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej oraz ciepłownictwa z uwzględnieniem projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych i zarządzania nimi. Wizyta w Zakładzie ciepłowni-czym oraz Zakładzie wodno-kanalizacyjnym.

19 września
8.00 -11.00 Rozwój gospodarki mieszkaniowej z uwzględnieniem budownictwa społecznego oraz PPP
11.00-14.00 Przygotowanie i wdrażanie strategii i programów rozwojowych z uwzględnieniem udziału społeczności lokalnej + Warsztaty dotyczące współpracy i włączania społeczności lokalnej

Więcej o:
wizyta ukraina urząd miasta miasta partnerskie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE