Udany turniej dla zawodników \"10-tki\" Radomsko

Udany turniej dla zawodników \ Fot. Gmina Sulmierzyce

Zakończyły się wojewódzkie zawody Puchar Wiosny – Sulmierzyce 2018 organizowane przez Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10-ka” z Radomska. W zawodach uczestniczyli głównie zawodnicy strzelający wyczynowo, reprezentujący kluby z województwa łódzkiego.

- Organizacja przez klub zawodów w tak dużym zakresie była możliwa, ponieważ jako jedyny klub w województwie łódzkim dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym umożliwiającym ustawienie strzelnicy o 40 stanowiskach. Usprawnia to znacznie przebieg zawodów. Nagrody ufundowane przez Gminę Sulmierzyce oraz rowery przez firmę Zeger Bicycles przyciągnęły wielu strzelców – mówi Sławomir Dziegieć, prezes „10-tki”.

W kategorii wyczynowej klub „10-ka” z Radomska reprezentowała liczna grupa młodych pistoleciarzy.W kategorii młodziczek Wiktoria Karasek wystrzelała 2. miejsce, podobnie jak w tej samej kategorii Kuba Gal. W grupie seniorów, Wiktor Blada uplasował się na 3. pozycji. Tym samym cała trójka zawodników zakwalifikowała się do strzelań finałowych o nagrodę główną – rower, gdzie startowało ośmiu zawodników. Po emocjonującej walce finałowej wygrał Wiktor Blada. Wiktoria Karasek była 3. a Kuba Gal 5.

Pozostali nasi zawodnicy: Maksymilian Kępiński zajął 4. miejsce, Filip Makowski - 10, Jan Lemański - 11, Dawid Kubik - 12. Zawodniczki: Hanna Rusin - 4, Natalia Dziegieć - 5.Łącznie w zawodach startowało 160 zawodników.