Radomsko, Łódzkie -5.9o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Udany start „Wikingów”

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W dniach 1-2 grudnia, w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w dwuboju nowoczesnym do lat 12, oraz finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci „Penta Day”, w których wystartowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wiking”.

Zawodnicy pływali na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz biegali na dystansie 600 m. Są to zawody dla najmłodszych adeptów pięcioboju nowoczesnego. W zawodach startowało 171 zawodników i 160 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.

Najlepszym zawodnikiem  klubu „Wiking” był Adam Machaj, który zdobył trzy brązowe medale: w kategorii "Penta Day" rocznik 2006, w kategorii „Penta Day”- open oraz w Mistrzostwach Polski do lat 12. W roczniku 2009 Kajetan Włodarczyk zajął piąte, a Maciej Barwiński ósme miejsce.

Wśród dziewcząt w roczniku 2006, dwunaste miejsce zajęła Victoria Sadowska Victoria, a czternaste Paulina Karasek. W roczniku 2007, ósme miejsce zajęła Dominika Barańska. W roczniku 2008 jedenaste miejsce zajęła Wiktoria Jadczyk.

W zawodach startowali również: Kinga Waloch Kinga, Oliwia Adamczyk, Maja Sobieszek, Matylda Purgał, Antonina Chałada, Milena Wyczółkowska, Adam Biernacki, Kacper Kukiełka i Miłosz Piasecki.W większości zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

komentarze