Udany debiut zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko na Mistrzostwach Polski Młodzików

Udany debiut zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko na Mistrzostwach Polski Młodzików Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Podczas mijającego weekendu 4-6 listopada reprezentacja UKS „Zapaśnik” Radomsko gościła w Janowie Lubelskim, gdzie wzięła udział w XI Mistrzostwach Polski Młodzików. To debiutancki start zawodników w imprezie tej rangi.

- Trudno było wyobrazić sobie lepszy start niż ten na janowskich matach. Jesteśmy zadowoleni z wysokiego miejsca drużynowego. Zwłaszcza na tle innych drużyn zrzeszonych w województwie łódzkim. Rezultat budzi respekt i z pewnością działa mobilizująco dla naszych podopiecznych i trenerów. Zdecydowanie zasłużyli dziś na uznanie i gratulacje, a już od jutra muszą znów dążyć do realizacji kolejnych ambitnych celów - mówi prezes Zapaśnika, Daniel Dróżdż.

UKS „Zapaśnik” wraca do Radomska jako XVII drużyna na 46 startujących w MPM klubów - to najlepsze miejsce w tej imprezie spośród wszystkich zrzeszonych w województwie łódzkim klubów.            

Najlepszy występ zaliczył Jakub Wiaderek, który zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 75 kg.

Dobrze zaprezentowali się także pozostali reprezentanci „Zapaśnika”:

- Jakub Molenda zajął V miejsce w najcięższej kategorii wagowej do 100 kg, również ocierając się o brąz,

- Wiktor Kotlicki - najmłodszy rocznikiem młodzik zajął XII miejsce. Pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrywając dwa pojedynki ze starszymi przeciwnikami w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej do 52 kg. 

- Nasi zawodnicy walczyli na tych zawodach tak, jak od nich oczekujemy od samego początku. Z zaangażowaniem. Teraz zostawili serce na macie i to przyniosło rezultat.  Medal Kuby Wiaderka jest pierwszym medalem Mistrzostw Polski zdobytym przez zawodnika naszego młodego klubu. 5 listopada 2020 r. zostaliśmy zarejestrowani jako klub, więc można uznać, że Kuba sprawił doskonały prezent na drugie urodziny. To dla nas ważny medal. Przyszedł szybciej niż zakładaliśmy, będzie dodatkowym powodem do mobilizacji i zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy. Gratuluję zawodnikom i trenerom, szczególnie Konradowi Terce oraz wszystkim ludziom na co dzień zaangażowanym w działalność klubu, w tym osobom dobrej woli, które wspomagają nas finansowo, w szczególności Miastu Radomsko i prezydentowi Ferencowi - podsumowuje start na Mistrzostwach Polski Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportu. 

Więcej o:
zapasy uks zapaśnik radomsko mistrzostwa polski młodzików
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE