Udało się zabrać 1,5 mln zł dla Miłoszka Małysy!

Udało się zabrać 1,5 mln zł dla Miłoszka Małysy! Fot. Klaudia Gajda

Na koncie Miłosza Małysy jest już 1,5 mln zł. Suma, która potrzebna jest by pojechać z dzieckiem do Stanford i rozpocząć walkę o jego życie.

W piątek rano udało się zakończyć zbiórkę pieniędzy dla Miłosza Małysy z Radomska. Te pieniądze zostaną przeznaczone na cewnikowanie serduszka oraz zabieg - częściową anormalną naprawę żył. Dopiero po zabiegu w Stanford w USA, lekarze stwierdzą czy Miłek zakwalifikuje się na operację serca, która uratuje mu życie, będzie wiadomo co dalej, jakie podjąć działania.

- Jeśli uda się to co planują w Stanford dla Miłoszka, to będziemy mieć kolejny kosztorys leczenia. To może być kwota od 4 do 8 mln zł. Będzie otwarta kolejna zbiórka. Mamy nadzieję, że uda się wszystko i przeprowadzona zostanie kolejna operacja - mówi Monika, mama chłopca.

Jednak to tylko przeszczep serca i płuc w przyszłości daje dziecku szansę na normalne życie.

Przypomnijmy pochodzący z Radomska Miłosz Małysa ma dopiero 8 miesięcy, ale już od urodzenia jego życiu zagraża niebezpieczeństwo – cierpi na bardzo rzadką i poważną wadę serca TAPVC - całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych, nadciśnienie płucne. Przeszedł udar i jest częściowo sparaliżowany - jedna rączka jest słabsza.

Oglądaj dzisiejszy (20 sierpnia) Flesz - w nim rozmowa z rodzicami Miłosza.

Więcej o:
Miłosz Małysa Miłek Małysa Miłek radomsko Radomsko Miłek Małysa Miłosz Małysa pomoc Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE