Uczniowie zwiedzali Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Radomsku

Uczniowie zwiedzali Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku/ UM Radomsko

W piątek, 22 marca 2023 r. uczniowie radomszczańskich szkół odwiedzili Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Radomsku. Spotkali się m.in. z władzami miasta i powiatu.

Urząd Miasta w Radomsku odwiedzili uczniowie klas 7 i 5 ze szkół podstawowych nr 5 i 3. Zwiedzanie urzędu rozpoczęli od sali obrad i spotkania z prezydentem Jarosławem Ferencem, którego pytali o różne kwestie związane z życiem zawodowym, jak i prywatnym. Później zwiedzili kilka strategicznych wydziałów. Dowiedzieli się czym się zajmują i jakie rzeczy w urzędzie będą mogli kiedyś załatwić.

Starostwo Powiatowe w Radomsku odwiedzili natomiast uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Razem ze starostą Beatą Pokorą, wicestarostą Małgorzatą Lewandowską oraz wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Edytą Sapis - Drozdek, zwiedzali urząd poznając przy tym pracę urzędników.

Dowiedzieli się, czym zajmują się władze powiatu. Dzieci były również w biurze paszportowym, gdzie mogły zobaczyć jak odbywa się składanie wniosku o paszport oraz jego odbiór. Następnie poznały obowiązki pracowników Zarządzania Kryzysowego. 

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko starostwo radomsko uczniowie zwiedzanie szkoły spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE