Uczniowie z ZSE-E zakończyli staż w Niemczech

Uczniowie z ZSE-E zakończyli staż w Niemczech Fot. ZSE-E w Radomsku

Dwuletni projekt „Staż zawodowy w Niemczech – szansa dla informatyków z Elektryka " dobiega końca.

Ostatnia 20-osobowa grupa zakończyła praktyki zagraniczne w Powiecie Bodeńskim. Uczniowie w czasie dwutygodniowego wyjazdu do Niemiec zdobywali przygotowanie do pracy z najnowszymi technologiami i sprzętem, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez współczesnych pracodawców.

Dla młodego człowieka z niewielkiej miejscowości odnalezienie się w obcym środowisku pracy, gdzie wszyscy porozumiewają się w obcym języku, jest nie lada wyzwaniem. W trakcie praktyk młodzi stażyści mieli okazję do zaprezentowania własnych umiejętności zawodowych i wypróbowania umiejętności językowych. Jednak najważniejsze było nabycie nowej wiedzy i doświadczeń zawodowych.

Kolejnym ważnym efektem stażu jest rozwój  umiejętności i kompetencji społecznych, takich praca  w grupie międzynarodowej, otwartość wobec grup odmiennych kulturowo i religijnie, wzmocnienie poczucia własnej wartości.

- Pracowaliśmy m.in. w profesjonalnym studiu filmowym na bardzo zaawansowanym technicznie sprzęcie, co pozwoliło na nabycie nowych umiejętności. Zarówno ja, jak i inni uczestnicy stażu jesteśmy przekonani, że warto brać udział w tego typu projektach - mówi Jakub, jeden ze stażystów. 

Uczniowie mieli  możliwość nawiązania nowych kontaktów i znajomości. Wypróbowali własne umiejętności językowe zarówno w miejscu praktyk, jak i w kontaktach społecznych

Łącznie w projekcie uczestniczyło 40 uczniów i 4 nauczycieli. Staże zawodowe realizowane były w ramach programu ERASMUS+. Udział w projekcie był dla uczniów całkowicie bezpłatny. Mieli oni zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, transport oraz kieszonkowe.

Dwutygodniowy pobyt w Badenii Wirtembergii  to również możliwość zwiedzenia  południowych Niemiec i sąsiadującej Szwajcarii oraz przybliżenie kultury naszego zachodniego sąsiada.

Więcej o:
zse-e elektryk elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE