Uczniowie z powiatu radomszczańskiego ze stypendiami na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Uczniowie z powiatu radomszczańskiego ze stypendiami na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Najzdolniejsi uczniowie szkół zawodowych (artystycznych, techników oraz szkół branżowych) z terenu powiatu radomszczańskiego otrzymają stypendia przyznane w ramach projektu „Liga Zawodowców - program stypendialny Województwa Łódzkiego”. W piątek, w siedzibie radomszczańskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb. podpisane zostały umowy ze stypendystami (w przypadku osób niepełnoletnich umowy podpisywali rodzice).

W powiecie radomszczańskim stypendia przyznano 55 uczniom.

- Stypendia w wysokości 3 tys. złotych wypłacone zostaną w jednej transzy. Pieniądze uczniowie będą przeznaczać na podniesienie kwalifikacji zawodowych. To, na co dokładnie zostaną wydatkowane środki, uczniowie będą uzgadniać ze swoimi nauczycielami. Nie będą to zatem zakupy nieprzemyślane, tylko takie, dzięki którym uczniowie staną się bardziej atrakcyjni na rynku pracy – wyjaśnia Weronika Molik z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Żeby otrzymać stypendium, minimalna średnia z przedmiotów zawodowych musiała wynieść 4,75.

W całym województwie łódzkim stypendia otrzymało 800 uczniów.

Projekt „Liga Zawodowców - program stypendialny Województwa Łódzkiego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych. Realizatorem projektu jest Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
radomsko stypendia urząd marszałkowski szkoły zawodowe liga zawodowców
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE