Uczniowie z Mechanika poznają pracę dziennikarza

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 od kilku lat uczniowie mogą zapoznawać się z tajnikami pracy dziennikarza/

Uczniowie podczas wizyty w redakcji W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 od kilku lat uczniowie mogą zapoznawać się z tajnikami pracy dziennikarza.

W "Mechaniku" funkcjonuje Koło Dziennikarskie, które zrzesza około 15 uczniów. Młodzież w aktywny sposób angażuje się poznawanie pracy dziennikarza - organizowane są wycieczki do redakcji, spotkania z rzecznikami prasowymi, osobami zajmującymi się DTP (składem tekstu i grafiki do druku) oraz specjalistami od fotografii. Uczniowie biorą udział w szkoleniach i warsztatach (m.in. organizowanych przez znaną fundację Nowe Media) a także w praktykach.

Ponadto w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 ukazuje się dwumiesięcznik o nazwie "Supermechanik". W każdym numerze tej papierowej gazety znajduje się kilkanaście artykułów pisanych przez uczniów.

W ostatnim czasie członkowie Koła Dziennikarskiego wybrali się do redakcji jednego z radomszczańskich tygodników - "Między Stronami". Podczas wizyty w siedzibie gazety przyszli dziennikarze chcieli jak najwięcej dowiedzieć się o pracy, która może okazać się ich przyszłością. W najbliższą środę planują wybrać się do redakcji telewizji NTL Radomsko.

Obecnie w "Mechaniku" działają trzy klasy dziennikarskie - po jednej dla każdego z trzech roczników liceum ogólnokształcącego. Opiekunami koła są nauczycielki Agnieszka Bartnik oraz Renata Koniarska.

Więcej o:
gazeta redakcja supermechanik mechanik między stronami zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku praktyki warsztaty ntl radomsko praca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE