Uczniowie z I LO na Europejskim Uniwersytecie Latającym

Uczniowie z I LO na Europejskim Uniwersytecie Latającym Fot. Klub Myśli Prospołecznej

Nie udało się ich co prawda zorganizować w szkole, ale warsztaty w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego ostatecznie się odbyły – przez internet, za pomocą platformy Teams. Uczniowie z I LO w Radomsku, dyskutowali podczas nich o przyszłości Unii Europejskiej i jej roli we współczesnym świecie.

Na samym początku uczniowie przedstawili przygotowane uprzednio plakaty (w galerii powyżej), na których zawarli swoje wizje na temat przyszłości Unii Europejskiej. Później odbyły się warsztaty prowadzone przez animatora Mateusza Koniecznego – ich uczestnicy mogli dowiedzieć się o strategiach i programach, które UE przygotowała z myślą o młodych.

Spotkanie zakończyło się prezentacją w wykonaniu dr. Błażeja Chorosia, adiunkta w Katedrze Studiów Europejskich na Uniwersytecie Opolskim. Przedyskutował on z młodzieżą zaprezentowane na plakatach wątki, m.in. kwestię dalszych rozszerzeń, ekologię, strefę Euro czy relacje transatlantyckie.

Europejski Uniwersytet Latający to inicjatywa realizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Komisję Europejską w Polsce. Celem jest poszerzanie wiedzy młodych ludzi o Unii Europejskiej i jej funkcjonowaniu, a także o praktycznych aspektach członkostwa Polski w UE. Bierze w nim udział tylko kilkanaście szkół w Polsce, w tym I LO.

Więcej o:
europejski uniwersytet latający Iiceum Radomsko liceum szkoła młodzież edukacja Unia Europejska Europa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE