Uczniowie z Elektryka poznawali Polskę

Uczniowie z Elektryka poznawali Polskę Fot. ZSE-E

A konkretnie Pszczynę, Szczyrk i Wisłę. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Skorzystali z niego uczniowie klasy 2m (technik programista), którzy wraz z wychowawcami poznawali atrakcje województwa śląskiego.

Młodzież otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. złotych i wraz z wychowawcami: Zbigniewem Kołaczkowskim i Małgorzatą Wojakowską poznawała region śląski.

- Odwiedziliśmy zamek w Pszczynie, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, a także zwiedzali bogato wyposażoną w eksponaty zbrojownię. Następnie spacerując pięknymi ogrodami parkowymi przeszliśmy do Skansenu Wsi Pszczyńskiej, by poznać tradycje naszych przodków i przedmioty z ich codziennego życia – opowiada Zbigniew Kołaczkowski, nauczyciel w ZSE-E.

Po przyjeździe do Szczyrku młodzież wzięła udział w prezentacji ratowniczej zorganizowanej przez Bieszczadzką grupę GOPR.

Drugiego dnia po przyjeździe do Wisły zwiedzano otoczenie Zamku Górnego i Dolnego Pałacu Prezydenckiego na Zadnim Groniu, okoliczny Park Krajobrazowy z malowniczą zaporą oraz wodospadem zwanym „Polską Niagarą”.

Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle, zatytułowanych „Pszczoły dla ludzi – ludzie dla pszczół”.

Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego po wakacjach, poznanie tradycji kulturowych naszych przodków, zabytków oraz piękna przyrody polskich Beskidów.

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko zse-e staż staż zse-e elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE