Uczniowie z „Ekonomika” gotowi do stażu w Wielkiej Brytanii

Uczniowie z „Ekonomika” gotowi do stażu w Wielkiej Brytanii

W Zespole Szkół Ekonomicznych trwa realizacja projektu „Mobilność poszerza horyzonty” który realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież wzięła udział już w trzech stażach zagranicznych w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii a aktualnie trwają przygotowania do kolejnego wyjazdu.

Tym razem doświadczenie zawodowe w brytyjskich przedsiębiorstwach zdobywać będą młodzi Ekonomiści z klas trzecich. Wyjazd poprzedzony jest licznymi przygotowaniami i tak uczniowie wzięli udział w intensywnym kursie języka angielskiego, zajęciach kulturowych i pedagogicznych. Odbyło się również spotkanie organizacyjne z uczestnikami i rodzicami.

Cała grupa wspólnie wyruszy do Portsmouth już 6 października i przez dwa tygodnie będzie szlifować angielski i poszerzać swoja wiedzę praktyczną z dziedziny ekonomii. W czasie wolnym będzie stażyści będą mogli poznać kulturę brytyjską mieszkając u rodzin angielskich a także biorąc udział w wyjazdach kulturowych np. do Londynu.

Projekt autorstwa nauczycielki języka francuskiego pani Magdaleny Geniusz-Starostki będzie realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych do lipca 2020, a w ramach zaplanowanych przedsięwzięć jest jeszcze kolejny staż uczniów do Hiszpanii, który będzie zorganizowany wiosną.

Więcej o:
zse radomsko ekonomik radomsko staż radomsko erasmus + radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE