Uczniowie z Bełchatowa uczyli się od pracowników PGE GiEK

Uczniowie z Bełchatowa uczyli się od pracowników PGE GiEK Fot. PGE

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna właśnie podsumowała pilotażowy projekt wolontariatu kompetencji, który realizowany był w minionym roku szkolnym. Projekt zakładał organizację spotkań pracowników spółki z młodzieżą szkolną, prezentując potrzebne umiejętności, a także kwalifikacje przydatne na danym stanowisku pracy.

Projekt skierowano do uczniów klas pierwszych, którzy mieli możliwość pozyskania praktycznej wiedzy z poszczególnych obszarów, w których zatrudnieni są pracownicy centrali PGE GiEK. Przedstawiciele spółki podczas spotkań opowiadali o swojej codziennej pracy, zdobytych kompetencjach, umiejętnościach i rozwoju.

W pilotażowym projekcie wzięła udział młodzież z III Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza oraz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. gen. L. Czyżewskiego – łącznie 233 osoby. Spotkania z uczniami odbywały się podczas zajęć z wychowawcą, na których wolontariusze PGE GiEK poprowadzili zajęcia praktyczne np. z komunikacji czy podstaw ekonomii.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego projekt będzie kontynuowany w niedawno rozpoczętym roku szkolnym.

Informacja: PGE GiEK

Więcej o:
pge pge bełchatów bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE