Uczniowie sprzątają świat

Uczniowie sprzątają świat Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

To już tradycja – w połowie września organizowana jest akcja ,,Sprzątania Świata”. Tegoroczna, jubileuszowa 30. edycja akcji odbywa się pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

„Sprzątanie świata” to szereg działań na rzecz poszanowania środowiska. Celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja związana z ograniczaniem powstawania odpadów oraz prawidłowym segregowaniem i zagospodarowaniem odpadów oraz inicjowaniem działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko (m.in. wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie dzikich wysypisk). Od lat w te działania włączają się pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W tym czwartek, 14 września, sprzątane były wyznaczone przez Nadleśnictwo trasy leśne. Grupa uczniów z ZSDiOŚ sprzątała okolice wsi Kocierzowy (trasa przez Fryszerkę do DK91), a grupa uczniów z II LO - okolice Gomunic. Obie grupy pokonały dystans po około 5 km. Udało się zebrać ponad 40 worków odpadów, które zostaną przekazane przez Nadleśnictwo Radomsko do ZUOK w Płoszowie.

Starostwo Powiatowe w Radomsku zapewniło uczniom transport, worki na śmieci i rękawice ochronne. Nadleśnictwo wyznaczyło tereny do sprzątania, zbierze wypełnione śmieciami worki i przekaże je do odpowiedniego zagospodarowania.

- Takie akcje to doskonała edukacja ekologiczna – mówi Członek Zarządu Powiatu Fabian Zagórowicz.

Oprócz kształtowania prawidłowych nawyków, dotyczących właściwego postępowania z odpadami, uczniowie pozyskują też wiedzę na temat zasad funkcjonowania ekosystemów leśnych.

W piątek, 15 września, odbędzie się kolejna akcja – uczniowie SOSW w Radomsku i pracownicy Nadleśnictwa Radomsko będą sprzątać okolice Punktu Edukacji Ekologicznej w Podświerku.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański sprzątanie świata nadleśnictwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE