Uczniowie PSP nr 4 w finale I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego

Uczniowie PSP nr 4 w finale I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Fot. arch. szkoły

W środę, 3 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InfoM@t 2019 organizowanym pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty – dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Burmistrza Koluszek – Waldemara Chałata. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach i Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych „WEKTOR”.

Szkolny etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu online złożonego z 20 zadań, umieszczonego na specjalnej platformie. Z zadaniami konkursowymi zmierzyło się 22 uczniów naszej szkoły.

Zasadniczym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych i informatycznych uczniów, pobudzanie ich twórczego myślenia i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu oraz promowanie młodych talentów matematyczno-informatycznych.

Uczniowie z PSP nr 4 jako jedyni zakwalifikowali się do finału konkursu z powiatu radomszczańskiego. Do etapu wojewódzkiego przeszli uczniowie: Mateusz Gała kl. 4b i Franciszek Koćwin kl. 6b. Nauczycielami uczącymi finalistów są: Dorota Wędzonka-matematyka, Alina Płaszczyńska i Błażej Badowski-informatyka.

Etap II- finałowy odbył się 30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Każdy z uczestników brał udział w dwóch częściach finału:
I część – praktyczna, przy komputerach – czas (15+45 min). Każdy uczeń do swojej dyspozycji miał jedno, samodzielne stanowisko komputerowe. Wszystkie reprezentacje szkół składające się z dwóch uczniów z danej szkoły podstawowej rozwiązywały na początku test wiedzy ogólnej na platformie konkursowej. Test zawierał 10 pytań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania dotyczyły zagadnień z matematyki i informatyki (po 5 pytań). Czas rozwiązania testu wynosił 15 minut. W drugiej części praktycznej uczniowie rozwiązywali 2 zadania z wykorzystaniem oprogramowania zainstalowanego w szkolnej pracowni informatycznej Czas trwania drugiej części praktycznej wynosi 45 minut.

Suma punktów uzyskanych przez członków reprezentacji szkoły miała wpływ na klasyfikację drużynową konkursu. Do klasyfikacji drużynowej i indywidualnej nie wliczało się punktów zdobytych w I etapie konkursu (etapie szkolnym).
II część – pisemna - w formie testu matematycznego trwającego 60 minut.
Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał 4 zadania otwarte z matematyki.

10 maja, w Szkole Podstawowej nr 1 Koluszkach odbyła się gala finałowa I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Infom@t. Finaliści z PSP nr 4 zajęli ostatecznie 26. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Franciszek Koćwin zajął 36. miejsce na 56 uczniów z województwa łódzkiego.

Więcej o:
psp nr 4 radomsko konkurs matematyczno-informatyczny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE