Uczniowie pierwszych klas ZSDiOŚ w Radomsku złożyli ślubowanie

W czwartek, 27 maja 2021 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, w tym uczniów funkcjonującej w placówce klasy wojskowej. Uroczystość została połączona z obchodami Dnia Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika.

W uroczystości, oprócz pierwszoklasistów wzięli udział nauczyciele, wicestarosta powiatu radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska oraz przedstawiciele Wojska Polskiego.

- Uroczystość ślubowania klas pierwszych odbywała się zawsze w listopadzie i była połączona ze Świętem Niepodległości. Niestety w ubiegłym roku, z powodu pandemii nie było to możliwe. Bardzo się cieszę, że uczniowie powrócili do stacjonarnej nauki i zorganizowanie ślubowania stało się możliwe – mówi Agnieszka Łukomska, dyrektor ZSDiOŚ w Radomsku.

- Drodzy uczniowie, życzę wam wielu sukcesów na nowej drodze życia. Dołożymy wszelkich starań, aby zajęcia prowadzone przez nasz batalion były konstruktywne oraz dawały wam nowe pokłady wiedzy praktycznej i teoretycznej – powiedział mjr Robert Wiernicki.

Uroczystość była również okazją do wręczenia uczniom klasy drugiej wojskowej awansów na stopień kadeta.

Więcej o:
radomsko drzewniak zsdioś ślubowanie klas pierwszych klasa wojskowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE