Uczniowie Mechanika wyjadą na praktyki do Niemiec

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku realizuje projekt o nazwie "Practical Training in Germany as the key to professional mobility at labour market"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku realizuje projekt o nazwie "Practical Training in Germany as the key to professional mobility at labour market".

fot. Archiwum ZSP nr 1 w Radomsku

"Praktyczna nauka zawodu w Niemczech kluczem do zawodowej mobilności na rynku pracy" - tak brzmi polskie tłumaczenie tego projektu. W ramach przedsięwzięcia dwudziestu uczniów z klas trzecich Technikum Mechaniczno - Budowlanego wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zagraniczne do Niemiec.


Obecnie młodzież uczestniczy w kursach językowych przygotowujących do wyjazdu. Uczniowie z klasy o profilu technik pojazdów samochodowych będą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w niemieckich firmach zajmujących się naprawą pojazdów samochodowych - Autopoint Connewitz, Walther Hagen GmbH, Autohaus Heil, Abschleppdienst Scholz.

Uczniowie, którzy kształcą się w zawodzie technik mechanik będą realizować praktyki w firmie zajmującej się produkcją komponentów technologicznych w procesie obróbki skrawaniem - WWH Werkzeug Produktion oraz firmie zajmującej się konserwacją i modernizacją pojazdów szynowych - IFTEC GmbH &Co KG.

Największą grupę wśród wyjeżdżających stanowią uczniowie z klasy o profilu technik budowlany. Dziesięć osób będzie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe pracując przy modernizacji architektonicznie znaczących budowli pod czujnym okiem instytucji goszczącej Wisamar Bildungsgesellschaft gemeinnützige GmbH oraz Haushalten e.V.

Potwierdzeniem nabytych na praktykach zagranicznych kwalifikacji i umiejętności będzie dokument Europass Mobilność z Inicjatywy Komisji Europejskiej. Poza praktykami na uczestników czeka w Niemczech także mnóstwo atrakcji, jak choćby zwiedzanie fabryki zajmującej się produkcją samochodów marki BMW (w Leipzig) oraz poznawanie najciekawszych pod względem historycznym i kulturowym miejsc i zabytków w stolicy Niemiec - Berlinie.

Wyjazd do Niemiec na przełomie maja i czerwca jest dla uczniów bezpłatny. Projekt realizowany jest w ramach projektu systemowego pt.: "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" pod hasłem: "Człowiek – najlepsza inwestycja", działanie 3.4.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach programu Uczenie się przez całe życie – LEONARDO DA VINCI  - PROJEKTY MOBILNOŚCI. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej o:
mechanik niemcy wymiana międzynarodowa zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku praktyki europejski fundusz społeczny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE