Uczniowie Mechanika uczestnikami turnieju o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Uczniowie Mechanika uczestnikami turnieju o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Fot. KPP Radomsko

11 kwietnia 2019 roku na hali MOSiR w Łodzi przy ul. Małachowskiego 5/7 odbył się finał turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W rywalizacji wzięło udział dziewiętnaście 4 osobowych drużyn (dwie dziewczyny i dwóch chłopców) wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Powiat radomszczański reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku.

Około godziny 10.00 rozpoczęły się równolegle 3 konkurencje: test sprawności fizycznej, test wiedzy sprawdzający znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie oraz rozmowa kwalifikacyjna. Po podsumowaniu Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręczył zwycięzcom puchary i inne nagrody. Kto okazał się najlepszy?

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ma na celu popularyzację zawodu policjanta i zachęcenie młodych osób do zainteresowania się zawodową przyszłością w mundurze. Konkurencje były bardzo zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji. Przedsięwzięcie, swoim pokazem, uatrakcyjnili uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej.

Ostatecznie po zaciętej rywalizacji na podium stanęła młodzież z:

1. LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach
2.ZS Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego-Witosa w Bujnach
3. II LO im. M. Kopernika w Łowiczu

Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką tego turnieju okazała się Amelia Wojoton z I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Indywidualnie zwyciężył Mateusz Szałamacha z I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie.

Powiat radomszczański reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku („Mechanik”), którzy w klasyfikacji łącznej zajęli 8 lokatę.

Więcej o:
turniej puchar komendanta wojewódzkiego policji łódż mechanik radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE