Uczniowie klasy wojskowej z „Drzewniaka” złożyli ślubowanie

Uczniowie klasy wojskowej z „Drzewniaka” złożyli ślubowanie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dziś oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności „Drzewniaka” – uczniowie klas pierwszych w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku złożyli uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie klasy „Technik logistyk z innowacją wojskową” zawsze odbywa się z zachowaniem żołnierskiego ceremoniału, a patriotyczny nastrój podkreśla dodatkowo bliskość Narodowego Święta Niepodległości. Na dzisiejszej uroczystości w ZSDiOŚ w Radomsku nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych – obecni byli: starszy chorąży Paweł Kałdoński z 9. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz starszy kapral Karol Skoneczny i kapral Piotr Pawelec z 25. Batalionu Logistycznego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

- Życzę Wam, aby lata spędzone w murach tej szkoły pozwoliły Wam nie tylko zdobyć wiedzę i nabyć umiejętności, ale także rozwijać zainteresowania i pasje. Niech ten czas będzie okazją do nawiązania przyjaźni, które przetrwają długie lata. Rzetelnie wypełniajcie swoje szkolne obowiązki, zachowujcie godną postawę moralną i obywatelską – życzyła pierwszoklasistom składającym ślubowanie wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Po uroczystym ślubowaniu uczniowie „Drzewniaka” zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, pokazujący drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości. Nagrodzono także zwycięzców szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną nt. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, a młode modelki zaprezentowały biało-czerwone, odświętne fryzury.

Więcej o:
radomsko drzewniak radomsko zsdioś radomsko klasy wojskowe ślubowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE