Uczniowie klas I-III powrócili do szkół

Uczniowie klas I-III powrócili do szkół Fot. UM w Radomsku

Poniedziałek 25 maja jest pierwszym dniem kiedy uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogli powrócić do placówek oświatowych. Umożliwia to decyzja rządu. Jak pierwszy dzień pobytu uczniów po długiej przerwie upływa w radomszczańskich podstawówkach?

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, to pierwsza grupa, jaka po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa mogła powrócić do szkół. Decyzja o powrocie dzieci należała jednak do rodziców. W Radomsko niewiele osób zdecydowało się na powrót pociech do szkół. Niemniej wszystkie placówki zostały odpowiednio przygotowane do powrotu uczniów, by zapewnić im odpowiednie warunki sanitarne.

Wszyscy pracownicy szkół zostali przeszkoleni w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa. Placówki wyposażone są w preparaty do dezynfekcji. Klasy zostały tak przygotowane, by dzieci mogły zachować odpowiednią odległość od siebie. Wszystkie przedmioty i sprzęty są systematycznie dezynfekowane. Uczniowie oraz pracownicy szkół mają mierzoną temperaturę.

- Powrót dzieci przebiegł bez żadnych problemów. W naszej szkole zastosowaliśmy wszystkie procedury sanitarne. Niewielu rodziców zdecydowało się jednak na powrót dzieci. W poniedziałek było tylko 4 uczniów: dwoje w „zerówce” i dwoje w klasie II. Zostali otoczeni opieką zarówno nauczycieli, jak i pracowników świetlicy. Dzieci siedzą w ławkach, które są ustawione w taki sposób, by umożliwić zachowanie odpowiedniego dystansu. Dzieci stosują się do wszystkich zasad – mówi Radosław Bartnik, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.

- Umożliwiliśmy uczniom również korzystanie z konsultacji z nauczycielami. Obecnie nie ma jednak zainteresowania taką formą bezpośredniego kontaktu – dodaje Radosław Bartnik.

W jednej z największych szkół w mieście, czyli Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 powrót do szkoły zadeklarowali rodzice 13 dzieci. Ostatecznie do szkoły powróciło 10 uczniów.

- Uczniowie podzieleni są na trzy grupy. Powrót dzieci przebiegł bez żadnych komplikacji. Spełniamy wszystkie wymogi sanitarne. Dzieci mają zapewnioną opiekę pedagogów – wyjaśnia Marek Biesiada, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku.

Z informacji, jakie w piątek 22 maja przekazała naszej redakcji naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta w Radomsku wynikało, że powrót do szkół zadeklarowali rodzice zaledwie 46 dzieci spośród 1193 uczęszczających do klas I-III w radomszczańskich szkołach podstawowych. Ostatecznie, w poniedziałek przyszło 23 uczniów.

Więcej o:
radomsko szkoły powrót do szkół uczniowie klas i-iii
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE