Radomsko, Łódzkie -2.3o Piątek, 24 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Uczniowie Elektryka w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach

Miasto
Jacek Paszewski

10 osób będzie reprezentować województwo łódzkie w centralnym etapie OWoM. Aż sześć z nich to uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.

Jak co roku ZSE-E przystąpił do OWoM. Przypomnijmy, w ubiegłym roku Wiktoria Całus został laureatką i zajęła  czwarte miejsce w Polsce na 160  uczestników, wygrywając indeks na wybraną uczelnię. Regulamin od lat jest podobny. W pierwszym etapie należy napisać esej na wybrany temat, wysłać go na adres wskazanej przez komitet organizacyjny uczelni (w woj. Łódzkim Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego). Do drugiego etapu wchodzą autorzy najlepszych prac. Ma on miejsce w Łodzi i tu trzeba zmierzyć się z testem z wiedzy o mediach.

– Test nie był łatwy. Wiele pytań mnie zaskoczyło. Test wymagał ogólnej znajomości kultury mediów, historii. Były pytania z reklamy, informatyki. Cieszę się, że udało mi się pomyślnie przejść przez ten etap - mówi Zuzanna Kochanowska.

Etap wojewódzki okazał się w szczególności pomyślny dla uczniów ZSE-E, ponieważ aż sześcioro z nich dostało się do etapu centralnego.

– Przed wyjazdem do Łodzi śmiałem się i mówiłem do rodziców, że jadę po zwycięstwo. Na miejscu okazało się, że nie będzie to łatwe. Test był bardzo trudny. Jednak udało się i jestem dumny, że mogę reprezentować naszą szkołę w stolicy – dodaje Michał Wiśniewski.

Dwudniowe zmagania centralne będą miały miejsce w marcu na Uniwersytecie Warszawskim, a Elektryk będą reprezentować : Z. Kochanowska, M. Wiśniewski, Michał Biesiada, Karolina Majak, Patrycja Rudzka oraz Paweł Gałwa.

komentarze