Uczniowie "Elektryka" uwalniali książki

20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku wzięli udział w X edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.

20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku wzięli udział w X edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Członkowie Koła Miłośników Książki pod opieką nauczyciela-bibliotekarza Joanny Zatońskiej zebrali i uwolnili od kurzu i zapomnienia przeczytane książki.
Uczniowie
Grupa uczniów w żółtych koszulkach skupiała na sobie uwagę otoczenia. Pierwsze egzemplarze uwolnione zostały w Miejskiej Bibliotece Publicznej, kolejne na placu 3 Maja, gdzie uczniowie Elektryka spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem przez starszych mieszkańców Radomska uczestniczących w festynie.

Żadna uwolniona książka nie pozostała długo w tym samym miejscu. Następnie uczniowie przeszli do Miejskiego Domu Kultury, parku Świętojańskiego, parku Solidarności, Starostwa Powiatowego  oraz Urzędu Miasta. Wszędzie spotkali się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem przechodniów i urzędników.

- Uczniowie Elektryka zaskoczeni pozytywną reakcją radomszczan już planują podobny happening w przyszłym roku. Zapraszają do uwalniania książek we wszystkich odwiedzonych przez nich miejscach, ale także w bibliotece szkolnej Elektryka poprzez przekazanie ich w ręce któregokolwiek ucznia naszej placówki. Książki zostaną odpowiednio oznakowane (zaopatrzone w numer BIP, dzięki któremu można dowiedzieć się jaką drogę książka odbyła) i wpisane na naszą wirtualną półkę w serwisie bookcrossing.pl - mówi Joanna Zatońska, nauczyciel bibliotekarz w ZSE-E.

Zapraszamy do odwiedzania strony, półka aktualizowana jest codziennie, dzięki czemu można sprawdzić czy posiadamy interesującą dla czytelnika lekturę. W tej akcji udało nam się uwolnić około 30 książek, w przyszłym roku mamy nadzieję uwolnić ich dużo więcej.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić
w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

Idea narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W tej chwili na świecie krąży prawie milion uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 300 tysięcy czytelników na całym świecie.

W Polsce Bookcrossing pojawił się w 2003 roku z inicjatywy uczniów XXX LO im. Bolesława Prusa w Łodzi. Uwolnili ponad 400 książek między innymi w autobusach, w hipermarketach, na ławkach, w kinach i łódzkich teatrach. 


Więcej o:
zse-e elektryk elektryk radomsko uwalnianie książek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE