Uczniowie „ekonomika” stworzyli komiks. Opisują wojenną historię Radomska

Takiej publikacji jeszcze w Radomsku nie było. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych stworzyli podczas wakacji komiks historyczny. Opowiadają w nim o dziejach fikcyjnej rodziny Nowaków powiązanych z autentycznymi wydarzeniami mającymi miejsce w naszym mieście w czasie II Wojny Światowej.

Promocja komiksu odbyła się 1 września 2020 r., w 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

- W 1919 roku został wydany pierwszy komiks w Polsce. Jak się o tym dowiedzieliśmy, postanowiliśmy stworzyć historyczny komiks o historii Radomska. Podrzuciłam ten pomysł koleżance, która uczy przedmiotów zawodowych, związanych z grafiką – Anecie Rosiak. Przekonaliśmy uczniów do tego pomysłu. Uczniowie zaczęli tworzyć scenariusz oraz rysunki. Powstała w ten sposób historia obrazkowa, opowiadająca o losach fikcyjnej rodziny Nowaków, która żyje w Radomsku i jest świadkiem autentycznych wydarzeń, związanych z historią Radomska o okresie II Wojny Światowej – mówi nauczyciel ZSE w Radomsku, Agnieszka Kuligowska.

Komiks został wydrukowany w 30 egzemplarzach i można go nabyć w cenie 15 złotych w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Jeśli zainteresowanie komiksem będzie duże, nakład zostanie zwiększony. Niewykluczone, że powstaną kolejne części komiksu.

Więcej o:
radomsko komiks wojenna historia radomska zespół szkół ekonomicznych
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE