Uczniowie „drzewniaka” w Radomsku złożyli ślubowanie

Uczniowie „drzewniaka” w Radomsku złożyli ślubowanie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego przyjęcia w poczet uczniów gratulowała pierwszoklasistom wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Andrzej Kucharski.

- Nie od dziś wasza szkoła daje możliwości zdobycia wiedzy, która zaowocuje w przyszłości, a także - wykształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. W dniu ślubowania życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali czas spędzony w tej szkole. I nie tylko o naukę tu chodzi, choć wiedza jest bardzo ważna. Rozwijajcie też swoje pasje i nawiązujcie nowe przyjaźnie spełniajcie marzenia. A wtedy zdobywanie nowej wiedzy i kolejnych umiejętności będzie niosło ze sobą radość – mówiła wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Ślubowanie, które tradycyjnie odbywa się przed Świętem Niepodległości, złożyli uczniowie ośmiu klas pierwszych (czterech technicznych i czterech branżowych), wśród których są aż dwie klasy mundurowe.

- To bardzo ważny dzień dla całej naszej szkolnej społeczności – podkreśla Aleksandra Gniłka, dyrektor ZSDiOŚ w Radomsku.

Uroczystość była również okazją do nadania wyższych stopni uczniom klas z innowacją wojskową. Gośćmi ZSDiOŚ byli także m.in. przedstawiciele Wojska Polskiego z 25 Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim oraz 93 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku.

Więcej o:
radomsko drzewniak radomsko zsdioś radomsko ślubowanie ślubowanie pierwszych klas
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE