Uczniowie „Drzewniaka” w Radomsku będą projektować meble

Uczniowie „Drzewniaka” w Radomsku będą projektować meble Fot. ZSDiOŚ w Radomsku

Będą uczyć się, jak projektować meble przy wsparciu programu komputerowego, napisanego przez producentów mebli dla producentów mebli. 2 marca 2022 roku Dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku Agnieszka Łukomska podpisała umowę o współpracy z firmą Lignumsoft Adam Wileński, dotyczącą popularyzacji kształcenia technicznego w zakresie udostępnienia oprogramowania do projektowania mebli Corpus PRO PLUS (30 licencji) o wartości 172 800 zł netto.

Program przeznaczony jest do korzystania przez uczniów i nauczycieli do celów dydaktycznych. Corpus nie jest kolejnym programem na rynku skupiającym się wyłącznie na ładnych obrazkach i wizualizacji - stawia największy nacisk na produkcję, bo to ona jest najważniejsza. Dobre oprogramowanie do projektowania mebli musi być przede wszystkim szybkie, parametryczne, elastyczne i łatwe do nauczenia. Corpus takim oprogramowaniem jest – projektowanie i produkcję można zacząć już po godzinie pracy z programem. Bardzo ważną cechą programu jest także jego uniwersalność, jest to jeden z nielicznych programów na rynku, który pozwala zaprojektować dowolne meble w dowolny sposób, a nie tylko kuchnie i garderoby z gotowych bibliotek.

W ramach porozumienia nauczyciele zostaną bezpłatnie przeszkoleni, a dla chętnych uczniów zostanie przeprowadzony egzamin certyfikujący znajomość programu Corpus o wartości 2500 zł.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański drzewniak zsdioś w radomsku współpraca lignumsoft projektowanie mebli
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE