Uczniowie „czwórki” w Radomsku będą świecić przykładem

Uczniowie „czwórki” w Radomsku będą świecić przykładem Fot. UM Radomsko

1 października przypada Policyjny Dzień Odblasków. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we współpracy z Urzędem Miasta Radomska odwiedzili najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

Celem spotkań z uczniami „czwórki” było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu oraz zachęcenie do noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci z KPP w Radomsku przypomnieli dzieciom, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zwrócili uwagę na to jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych poruszających się po drodze mają odblaski. Zachęcali do używania ich również w obszarze zabudowanym, by być lepiej widocznym dla kierowców.

Noszenie odblasków ma szczególne znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, zła widoczność w ciągu dnia, sprawiają, że kierującym trudniej jest dostrzec pieszego. Widząc z daleka święcący punkt mają więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego.

Wszystkie dzieci podczas spotkania zostały wyposażone w elementy odblaskowe przekazane przez Urząd Miasta Radomska. Dzisiejsze działania wpisują się także w akcję „Bezpieczne Radomsko”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Więcej o:
radomsko policja radomsko urząd miasta radomsko psp 4 w radomsku akcja odblaski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE