Uczestnicy rajdu „Weteran” odwiedzili Radomsko

Uczestnicy rajdu „Weteran” odwiedzili Radomsko Fot. UM Radomsko

Do Radomska, 19 czerwca przyjechali weterani z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ramach I Rajdu Motocyklowego „Weteran” odwiedzili dawny areszt miejski oraz zapalili znicz pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Pod koniec maja w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie zainaugurowano I Rajd Motocyklowy Weterana, w którym uczestniczą żołnierze-motocykliści, weterani z całej Polski m.in. z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Rajd rozpoczął się 29 maja i ma na celu upamiętnienie wszystkich żołnierzy poległych na misjach wojskowych poza granicami państwa oraz tych, którzy poświęcili swoje życie ojczyźnie, walcząc o jej niepodległość. Uczestnicy rajdu w wyznaczonych terminach odwiedzają groby bohaterów oddając im hołd, składając kwiaty i zapalając symboliczny „znicz pamięci”.

 Kolejny z etapów I Rajdu Motocyklowego Weteranów odbył się 19 czerwca. Uczestnicy odwiedzili i zapalili znicze m.in. w miejscach, gdzie żył i działał patron 9ŁBOT – gen. bryg. Stanisław Sojczyński „Warszyc”.

Jednym z uczestników rajdu jest Dowódca 91. batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu ppłk Marcin Markiewicz - weteran i kawaler Orderu Krzyża Wojskowego.

info: UM Radomsko

Więcej o:
rajd weteran muzeum radomsko brygada obrony terytorialnej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE