Radomsko, Łódzkie 8.3o Niedziela, 22 Września 2019

Uczennice PSP nr 9 mistrzyniami Polski w Scrabble

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

Marysia Małachowska i Basia Plucińska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku zdobyły Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej na XVII Mistrzostwach Polski Szkół w Scrabble, które 24 maja odbyły się w Kutnie.

Radomszczanki jako jedyna drużyna w całych mistrzostwach zdobyły komplet punktów i wygrały wszystkie rozgrywane partie. Bardzo dobrze zaprezentowali się radomszczanie występujący pod flagą MOSiR Radomsko - PSP 7 Martyna Dawidziak i Sebastian Klimczak przez cztery pierwsze partie prowadząc w stawce uczniów starszych klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Piąta partia wywróciła jednak do góry nogami całą klasyfikację. Drużyna MOSiR - PSP 7 ostatecznie zajęła bardzo dobre piąte miejsce, a na czwarte wskoczyła ekipa z PSP nr 9 Paulina Ślęzak i Zuzanna Jędrzejczyk.

Dobry start zaliczyli debiutujący w tej rangi turnieju uczniowie PSP nr 9 Zuzanna Ciesielska i Michał Kusiak (miejsce piąte) oraz uczniowie młodszych klas PSP nr 7 Daniel Wieczorek i Patryk Wróblewski (miejsce szóste). Cieszy też siódme miejsce scrabblistów z II LO w Radomsku - rywalizacja w tej grupie była niezwykle wyrównana, różnice punktowe niewielkie.

komentarze