Uczennice Elektryka najlepsze w województwie

Uczennice Elektryka najlepsze w województwie Fot. archiwum ZSE-E

I i II miejsce w XXII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych w kategorii literackiej zajęły Wiktoria Całus i Małgorzata Jóźwiak z ZSE-E w Radomsku. Obie napisały reportaże.

Konkurs ten powstał z myślą o uczniach szkół zawodowych i przebiega w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. - W  tegorocznej edycji udział wzięło 158 uczniów z 43 szkół zawodowych z Łodzi i województwa łódzkiego. Komisje konkursowe poddały ocenie 65 prac fotograficznych, 70 prac literackich i 79 prac plastycznych - wyliczała podczas uroczystej gali Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, współorganizator przeglądu.

W tym roku szczęście - podwójnie - uśmiechnęło się do uczennic radomszczańskiego Elektryka, ponieważ w kategorii literackiej zdobyły I i II miejsce w województwie. Wiktoria napisała reportaż „Ech, ty życie …”, a Małgorzata Jóźwiak  reportaż „Przecież może być inaczej. Przecież wszystko zależy właśnie od nas!” -  poświęcony radomszczańskiej artystce - Justynie Ciupińskiej. Ich prace oceniała m.in. dr Małgorzata Gajak - Toczek z Uniwersytetu Łódzkiego, która podkreśliła dojrzałość literacką obu laureatek.

Gościem  honorowym gali finałowej był aktor młodego pokolenia Szymon Nygard, który opowiedział o swojej drodze do kariery. Opiekunką uczennic jest polonistka Aneta Jędrzejczyk.

Więcej o:
zsee radomsko konkurs przegląd twórczości artystycznej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE