Uczeń z „Elektryka” z Radomska, laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach

Uczeń z „Elektryka” z Radomska, laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach

Michał Wiśniewski z Zespołu Szkół Elektryczno–Elektronicznych w Radomsku został laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zajął 8. miejsce na liście 48 najlepszych uczniów w Polsce.

Do etapu centralnego z całej Polski zakwalifikowało się 160 uczniów, po 10 najlepszych osób wyłonionych w drodze wojewódzkich eliminacji. Przypomnijmy, w tym roku szkolnym radomszczański Elektryk miała reprezentować 6-osobowa drużyna.

Niestety, pandemia i tu pokrzyżowała plany organizatorów i rozwiała  nadzieje uczestników na zdobycie jeszcze lepszego wyniku. Dlatego kapituła olimpiady z Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego podjęła decyzję, by listę laureatów ustalić na podstawie wyników zdobytych podczas pisania testu w swoich okręgach. Michał Wiśniewski z Elektryka w okręgu łódzkim zajął 3. miejsce, wynik ten pozwolił mu uplasować się na miejscu 8. w rankingu ogólnopolskim.

 - Widząc listę laureatów na stronie Olimpiady Wiedzy o Mediach nie spodziewałem się, że zajmę tak wysokie miejsce. Właściwie, to myślałem, że będę zamykał całą stawkę wyróżnionych, stąd też jestem mile zaskoczony takim obrotem spraw i uplasowaniem się na ósmym miejscu. Oczywiście, czuć trochę niedosyt związany z odwołanym etapem centralnym, gdzie właściwie wszystko mogło się zdarzyć – komentuje.

Jak czytamy na stronie olimpiady: 

Przeprowadzenie eliminacji w formie zdalnej wiąże się m.in. z czynnikami dyskwalifikującymi tę formę. W przypadku tak wielkiej liczby osób w kilku co najmniej przypadkach następuje zerwanie łącza, nie jest przy tym możliwe stwierdzenie bez specjalnego śledztwa, czy było ono faktyczne, a jeśli tak, z czyjej winy nastąpiło(…) W sytuacji, gdy nie działają uczelnie we wszystkich okręgach i zamknięte są szkoły, rozwiązywanie testu musiałoby się odbywać poza jakąkolwiek kontrolą, mogłoby zatem dochodzić do korzystania z niedozwolonej pomocy, zarówno w formie materiałów, jak i osób podpowiadających.

48 laureatów – to uczniowie, którzy wygrali indeks na wybraną uczelnię. Ze względu na to, że uczeń Elektryka jest dopiero w II klasie, w tym roku z tego przywileju nie skorzysta, ale zapowiada, że szlaki ma już przetarte i co roku będzie startował w olimpiadzie, by doskonalić swoją wiedzę o mediach.

Więcej o:
michał wiśniewski zse-e radomsko elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE