Uczeń I LO w Radomsku finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Uczeń I LO w Radomsku finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Fot. I LO w Radomsku

W czwartek, 18 kwietnia 2024 roku, w Tygodniu Biblijnym na terenie całej Polski odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W Częstochowie I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku reprezentowali uczniowie, którzy na etapie szkolnym zdobyli największą liczbę punktów. Byli to: Mateusz Banaszczyk, uczeń klasy IVF, Krzysztof Ćwiek, uczeń klasy IIIC i Adrianna Bartnik, uczennica klasy I D1.

Po mszy w Sali Papieskiej na Jasnej Górze uczniowie przystąpili najpierw do części pisemnej wyłaniającej siedmiu laureatów, a po niej miała miejsce część ustna, która wskazała zwycięzców. Zwycięzcą okazał się Mateusz Banaszczyk - uczeń kl. IVF I LO w Radomsku, który spośród siedmiu laureatów OKWB zajął II miejsce i tym samym przeszedł do etapu ogólnopolskiego, a ten odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 w Niepokalanowie.

Celem Konkursu Biblijnego organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest zaproszenie młodych do czytania i zgłębiania Pisma Świętego. Konkursowe eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim.

Tegoroczny zakres tematyczny obejmuje Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekaja na nich również atrakcyjne nagrody w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest Gabriela Szczygłowska.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko konkurs wiedzy biblijnej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE