Ucyfrowieni seniorzy: Urząd Marszałkowski zaprasza na bezpłatne szkolenie

Ucyfrowieni seniorzy: Urząd Marszałkowski zaprasza na bezpłatne szkolenie Fot. pixabay.com

Marzec jest miesiącem cyberbezpieczeństwa dla seniorów. Z tej okazji Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprosił tych, którzy nie dorastali ze smartfonem w ręku i nosem w ekranie komputera na bezpłatne szkolenie pt. „Ucyfrowieni CyberBezpieczni”, dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Szkolenie odbywa się na platformie e-learningowej, dzięki czemu można z niego skorzystać w dowolnym miejscu i czasie, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, z dowolnego komputera z dostępem do Internetu.

Na zajęciach, oprócz poznania ogólnych zasad bezpiecznego surfowania po stronach www czy portalach społecznościowych, uczestnicy dowiadują się m.in. czym jest phishing, na czym polega socjotechnika wyłudzaczy naszych danych osobowych oraz jak bezpiecznie płacić w formie elektronicznej i nie zostać „mułem finansowym”.

Dodatkowym bonusem akcji dla seniorów będzie webinar czyli wykład dla uczestników, który poprowadzi specjalista na co dzień zajmujący się ściganiem cyberprzestępców. Wszystko po to, by ochronić swój komputer czy telefon, a także swoją prywatność przed najpopularniejszymi zagrożeniami.

Zapisy na szkolenie trwają do końca marca! Szczegóły na stronie: https://si.lodzkie.pl/ucyfrowieni-cyberbezpieczni-nabor/.

Więcej o:
łódź urząd marszałkowski łódź szkolenie seniorzy komputer obsługa komputera smartfon
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE