Tymex Boxing Night 19. Gala boksu odbędzie się w Radomsku!

Tymex Boxing Night 19. Gala boksu odbędzie się w Radomsku! Fot. mat. organizatora

Już 26 listopada 2021 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – gala „Tymex Boxing Night 19”. Transmisja gali w TVP Sport.

- Wszyscy patrzą tylko na rekordy, a zapominają, że Taras Golovashchenko (6-4, 3 KO) to były Mistrz Ukrainy amatorów, który wie jak boksować, choć też potrafi sprytnie faulować – mówi Robert „Arab" Parzęczewski (27-2, 17 KO) przed galą „Tymex Boxing Night 19", która odbędzie się 26 listopada Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku.

Częstochowianin Robert Parzęczewski (Tymex Boxing Promotion) przystąpi do tego pojedynku  po dwóch tegorocznych zwycięstwach z Argentyńczykiem Facundo Galovarem i innym pięściarzem Tymexu Niemcem Sahanem Aybayem. Dla Taras Golovashchenko to będzie z kolei pierwszy występ po sensacyjnym zdobyciu pasa IBO Continental wagi super średniej. Na ringu w Monachium pokonał miejscowego bohatera Alexandra Rigasa (13-2, 6 KO).

- Trochę zboczyłem z drogi prowadzącej do walki o Mistrzostwo Świata, ale – mam nadzieję – tylko na chwilę mój cel się oddalił. Wraz z promotorem Mariuszem Grabowskim i sztabem szkoleniowo-medycznym zrobimy wszystko, by nasze wspólne marzenie się spełniło. W Radomsku czeka mnie trudny pojedynek. Jako amator Taras Golovashchenko odnosił spore sukcesy – powiedział Robert Parzęczewski, który w środę skończył 28 lat.

Taras Golovashchenko stawał na podium Mistrzostw Ukrainy, złoto zdobył w 2014 roku w wadze 75 kg, a brąz w 2010 roku w wadze 69 kg. W półfinale przegrał wtedy z Tarasem Shelestyukiem, późniejszym amatorskim Mistrzem Świata i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Walczył też w półzawodowej lidze WSB w barwach Ukrainian Otamans. W meczu z Rosją w kategorii 69 kg doznał porażki z Alexandrem Besputinem, który później został Mistrzem Europy.

- Nigdy nie zdobyłem medalu Mistrzostw Polski, a Taras był Mistrzem Ukrainy. Na amatorskich ringach miał bardzo dobrych rywali. Nie ma co patrzeć na jego rekord zawodowy, a skupić się trzeba a jego umiejętnościach. Być może to podobna historia jak z moim kolegą z Częstochowy Kamilem Sokołowskim, który daje bardzo dobre walki w Anglii i innych krajach, ale rekord ma ujemny. A zapewne to jeden z najlepszych, a może najlepszy polski bokser wagi ciężkiej. Ale raczej nikt nie zechce z nim walczyć z uwagi na ryzyko przegranej – przyznał Robert Parzęczewski.

Bokser Tymexu nie ukrywa, że spodziewa się ze strony Tarasa Golovashchenko „brudnego” boksu. Porównał go do „śliskiego" i niewygodnego Patricka Mendy'ego, którego pokonał przed 2 laty.

- Bardzo mocno przykładam się do treningów, nie chcę niczego zaniedbać.  Dla mnie to ważny sprawdzian sportowy i mentalny, znów sprawdzone zostanie moje opanowanie między linami. To zawiodło w walce z Sherzodem Khusanovem, z którym pospieszyłem się z atakiem i zostałem skarcony. Wiem, że z Tarasem muszę boksować bardzo mądrze i nie dać się sprowokować. Ukrainiec ma szybkie ręce, ale jego styl amatorski powinien mi pasować. Lubię kiedy rywal boksuje na dystans, ale muszę uważać też na jego możliwe faule. Inna sprawa, że mam lepsze warunki fizyczne i jestem w stanie przycisnąć Golovashchenko. Mam przed sobą 10 rund, początek spokojny, a druga część walki musi toczyć się pod moje dyktando – zapowiedział.

Do walki w Radomsku Robert Parzęczewski przygotowuje się pod okiem licznego sztabu, w którym są Grzegorz Krawczyk, Jakub Chycki, Marcin Gandyk, Krzysztof Ficek, Ireneusz Cholewa.

- Jestem przygotowany na najlepszego Tarasa, i takiego skutecznie boksującego, i takiego faulującego, trzymającego, szarpiącego, uderzającego w tył głowy. Oczywiście skupiam się na sobie, to ja mam dyktować warunki w tej walce – dodał.

Robert Parzęczewski na co dzień współpracuje z firmą Korner z Radomska.

– Prezes Krzysztof Widawski bardzo pozytywnie odniósł się do organizacji gali w tym mieście i dopiął szczegóły z promotorem Mariuszem Grabowskim. Dla mnie to znakomita lokalizacja, także z powodu bliskości rodzinnej Częstochowy. Chciałbym, aby duża grupa kibiców przyjechała mnie dopingować – przyznał.

Na tej samej gali dojdzie też m.in. do walki niepokonanego Oskara Wierzejskiego (4-0-1) z jednym z najlepszych bokserów GROMDA (na gołe pięści) Łukaszem „Brodaczem” Załuską.

Gala Tymex Boxing Night 19 odbędzie się w piątek, 26 listopada 2021 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku. Początek o godz. 20.00.

Bilety dostępne są na stronie www.ebilet.pl

Więcej o:
radomsko gala Tymex Boxing Night 19 robert parzęczewski gala boksu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE