TYLKO U NAS!!! UWAGA! NIE dla FRYSZERKI! Mówi prezydent Radomska

TYLKO U NAS!!! UWAGA! NIE dla FRYSZERKI! Mówi prezydent Radomska

Prezydent nie zgodzi się na Fryszerkę… Dlaczego? Mamy odpowiedź.

Prezydent nie zgodzi się na Fryszerkę… Dlaczego? Mamy odpowiedź.

- Moim zdaniem należy inwestować w tereny w obrębie Radomska. Radni na inwestycje w Fryszerkę nie przekonają mnie na pewno. Na wydanie 2 mln na reaktywacje tego miejsca nie będzie moje zgody – takim komentarzem podzielił się z nami w Nowym Roku Jarosław Ferenc prezydent Radomska, gdy zapytaliśmy o Fryszerkę.

- Poważnie należy zastanowić się nad terenami na Wymysłówku, to będzie mój cel - dodał Ferenc. - Kilka dni temu zrobiłem sobie wycieczkę na Fryszerkę, teren jest strasznie zaniedbany i moim zdaniem nawet częściowa reaktywacja nie ściągnie tam tłumów wczasowiczów…

Prezydent dokonał też krótkiej kalkulacji.

- Na krytą pływalnie przeznaczamy 33 mln. Możemy liczyć, że w ciągu pół roku zanotujemy około 500 tysięcy wejść na basen. Ile będzie wyjść na Fryszerkę w ciągu sześciu miesięcy? Może 20 tysięcy – wypowiedź z września 2019 roku.

Przypomnijmy radni Rady Miejskiej mają ochotę na reaktywację zalewu Fryszerka.

- Jestem zwolennikiem zakupu Fryszerki, ale nie wiem jaka jest sytuacja miejskiego budżetu. Może powinniśmy zastanowić się nad utworzeniem jakiegoś związku gmin - tak komentował we wrześniu 2019 roku Jacek Gębicz, radny rady miasta (Wspólny Samorząd).

- Uważam, że miasto powinno kupić te tereny. Są możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych. Jestem za tym, aby Fryszerkę kupić – mówił z kolei Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej Radomska. O Fryszerce w naszym programie „Staszczyk niezależnie” mówił również Rafał Dębski.

Dzisiaj Rafał Dębski nie kryje rozczarowania, gdy dowiedział się o tej decyzji.

- Jestem zdziwiony, muszę poznać twarde argumenty – mówi Dębski.

Informujemy pana, że jak udało się naszej redakcji dowiedzieć wynika, że w sferze zainteresowania prezydenta jest Wymysłówek.

- Ok… pod warunkiem, że będą na tę inwestycję pieniądze z zewnątrz lub prezydent wskaże, środki z naszego budżetu. Moim zdaniem, nie stać nas na te inwestycje z naszego budżetu. I jeszcze jedna sprawa chciałbym wiedzieć, jaki jest stan lustra wody na tym zbiorniku i czy będzie nas stać na utrzymanie odpowiedniego poziomu wody – mówi Dębski.

Inwestowanie w zbiornik na Wymysłówku, to możliwość pozyskania kolejnych terenów. Bliskość tężni i parku sprawia, że to może być wymarzone miejsce dla rekreacji dla mieszkańców Radomska - to argumenty prezydenta i wiceprezydenta Jacka Belki, podniesione podczas spotkania z radnymi miejskimi z komisji rozwoju miasta z 19 września 2019 roku.

Więcej o:
fryszerka radomsko zbiornik wodny w radomsku fryszerka zalew radomsko wymysłówek radomsko zbiornik wodny na wymysłówku radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE