Tydzień Kultury Niemieckiej w II LO

W zeszłym tygodniu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego dogłębnie poznawali język oraz kulturę niemiecką

W zeszłym tygodniu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego dogłębnie poznawali język oraz kulturę niemiecką.
Fot. Powiat Radomszczański


Licealiści pisali dyktando, rozwiązywali test wiedzy, brali udział w olimpiadzie gramatyczno-leksyklanej, a także prezentowali swoje talenty muzyczne, plastyczne i kulinarne.

Motywem, który przewodził tegorocznym uroczystościom w II LO, była 25 rocznica obrad Okrągłego Stołu oraz upadek Muru Berlińskiego. W nawiązaniu do tych wydarzeń, 6 czerwca w II LO świętowano Dzień Wolności.

Laureaci

W dyktandzie najlepsza okazała się Patrycja Zbroja, w piosence niemieckiej Klaudia Stępień, w recytowaniu - Anna Kwiecień, w olimpiadzie języka niemieckiego - Martyna Wodo, w teście wiedzy - Magdalena Winkler, najlepszy plakat stworzyła Paulina Wrońska, a Dominika Bracka wykazała się najlepszymi zdolnościami kulinarnymi. Podsumowano także IV Powiatowy konkurs na prezentację multimedialną.

Organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego. Pomysłodawcą "Tygodnia Języka i Kultury Niemieckiej" była mgr Agnieszka Skura-Garbaciak. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, organizacji międzynarodowej wspieranej przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiec.

Więcej o:
niemcy kultura niemiec dzień wolności ii liceum ogólnokształcące w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE