Tworzyli „las" w słoiku. Dla swoich mam...

Tworzyli „las Fot. Klaudia Gajda

W poniedziałkowe popołudnie, 24 maja na terenie Malutkie Resort trwały bezpłatne warsztaty pn. „Podaruj Mamie leśne marzenia”, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Młodzi mieszkańcy powiatu radomszczańskiego mogli własnoręcznie lub z niewielką pomocą opiekunów wykonać prezent z okazji Dnia Mamy. Instruktorzy z firmy Leśne Marzenia Las w Słoiku pokazywali jak stworzyć niebanalny podarunek w postaci roślinnej kompozycji zamkniętej w słoiku.

Dla dzieci samodzielne wykonanie „Lasu w szkle” było z pewnością ogromną frajdą, a do tego mogło rozwijać w nich wrażliwości na piękno przyrody.

- Warsztaty, tutaj, na Malutkich, dlatego że chcemy wyjść z propozycjami trochę poza miasto, do ciekawych miejsc, które warto zobaczyć – mówił Arkadiusz Szczegodziński ze Starostwa Powiatowego w Radomsku.

„Las w szkle” to ogólna nazwa dla kompozycji roślinnych umieszczonych w szklanym pojemniku. To piękna dekoracja, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji – po upływie odpowiednio długiego czasu ekosystem w szkle staje się samowystarczalny. Las w szkle wymaga minimalnej opieki, co czyni go doskonałym prezentem dla osób pracujących w biurze, często podróżujących, zapominalskich lub bardzo zajętych.

Więcej o:
las w Słoiku Las w słoiku na dzień mamy warsztaty Malutkie Resort Warsztaty z okazji dnia mamy starostwo powiatowe warsztaty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE