Turniej pożarniczy - eliminacje gminne

Dziś, 6 marca odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs wiedzy odbył się w ZS-G nr 2.

Dziś, 6 marca odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs wiedzy odbył się w ZS-G nr 2. Wzięła w nim udział młodzież podzielona na 3 grupy wiekowe - podstawową, gimnazjalistów i ponadgimnazjalną.

Zwycięzcy eliminacji, zmierzą się 21 marca na szczeblu powiatowym w siedzibie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej. Z Radomska, do kolejnego etapu zakwalifikowało się w sumie 6 osób.

Spośród 15 uczniów szkoły podstawowej byli to: Filip Mielczarek - PSP nr 9 (I miejsce) oraz Maciej Szymczykiewicz - PSP nr 4 (II miejsce). Trzecie miejsce zdobył Michał Rusin - PSP nr 2, zaś IV miejsce Marlena Dawid z PSP nr 3.

Wśród uczestniczących 23 uczniów ze szkół gimnazjalnych, do etapu powiatowego zakwalifikowali się Aleksandra Furmańczyk z PG nr 3 (I miejsce) oraz Magdalena Kempa z PG nr 2 (II miejsce). Trzecie miejsce zdobył Mateusz Siuda z PG nr 2, a miejsce IV Artur Kucharski z PG nr 6.

Trzecią grupę reprezentowało 27 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, z których najlepsi okazali się: Marcin Pacholik - II LO (I miejsce) i Marcin Tądel z I LO (II miejsce) i to oni będą w swojej grupie wiekowej reprezentować Radomsko w konkursie na szczeblu powiatowym. Miejsce trzecie przypadło Bartoszowi Chmielewskiemu z ZSE, miejsce IV Mateuszowi Klekowskiemu z I LO i Ewelinie Niteckiej z II LO.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenie w kolejnym etapie konkursu.

Więcej o:
straż pożarna młodzież zapobiega pożarom konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE