Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w gminie Radomsko

Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w gminie Radomsko Fot. UG Radomsko

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie (gmina Radomsko) odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do kolejnego – powiatowego etapu – zakwalifikowali się Antoni Hofman z PSP w Strzałkowie oraz Karina Paplicka z PSP w Płoszowie.

Turniej odbył się 28 marca 2023 r. Wzięło w nim udział 11 uczniów z następujących szkół: PSP w Płoszowie, PSP w Dziepółci, PSP w Strzałkowie i PSP w Kietlinie.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe i zmagali się z pytaniami przygotowanymi dla każdej grupy wiekowej według zróżnicowanego stopnia trudności. Wszyscy odpowiadali na pytania w teście pisemnym. Najlepsi awansowali do drugiej części konkursu. Była to część ustna, w której musieli odpowiedzieć na pytania zadane przez jury w składzie: Marcin Gałwiaczek z PSP w Radomsku oraz Tomasz Wieczorek - wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

- Pytania dotyczyły przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej – zauważa dh Marcin Gałwiaczek.

Laureaci I miejsc w każdej z grup będą reprezentować Gminę Radomsko na eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się w kwietniu br.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gratulacje od: druhów Marcina Gałwiaczka i Tomasza Wieczorka, Romana Radczyca - wójta gminy Radomsko oraz Beaty Przygody – Pukacz - dyrektor PSP w Płoszowie.

Wyniki gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”:

Grupa wiekowa (kl. I - IV)

I miejsce - Antoni Hofman, PSP im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie

Grupa wiekowa (kl. V-VIII)

I miejsce - Karina Paplicka, PSP im. Macieja Rataja w Płoszowie

II miejsce - Adam Ścisłowski, PSP im. Janusza Korczaka Dziepółci

III miejsce ex aequo: Iga Staniszewska (PSP im. Wincentego Witosa w Kietlinie), Adam Borek (PSP im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie).

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko płoszów turniej młodzież zapobiega pożarom straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE